قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
شنبه , ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

چگونگی: بهترین زمان توییت کردن در توییتر

بهبود اثربخشی توییتر با Tweriod

در قسمت اول از موضوع ابزارهای موفقیت در بازاریابی رسانه های اجتماعی اشاره کردیم که ابزارهای تحلیلی موجود می‌توانند اطلاعات مفیدی از نحوه انعکاس مطالب ارسالی شما در این رسانه ها را جمع آوری و در اختیارتان قرار دهند. بی‌شک هر چقدر اطلاعات استخراجی بتواند واقعیت بازخوردها را بهتر نشان دهد به همان اندازه، می‌توانید مطالب آتی خود را با اثربخشی بیشتر و متناسب با نیاز مخاطبان ارائه کنید. یکی از رسانه های اجتماعی که اغلب افراد حرفه ای از آن استفاده می‌کنند، توییتر است. این رسانه مناسب کسب و کارهایی است که می خواهند به شکل مستمر مطالبی را منتشر کنند و ترجیح می دهند ارتباطشان با افراد بصورت مستقیم باشد.

بهترین زمان توییت کردن در توییتر

از جمله ابزارهایی که می‌تواند به کسب و کارها در استفاده موثرتر از رسانه توییتر یاری رساند، Tweriod است که قابلیت تعیین بهترین زمان توییت کردن در توییتر را در اختیار کاربران قرار می دهد. این ابزار می‌تواند توییت‌های شما را در بازه کمتر از ۱۰۰۰ تا بیش از ۵۰۰۰۰ دنبال‌کننده (Followers) رصد کند، البته در صورتی که بیش از ۱۰۰۰ دنبال کننده دارید و خواهان استفاده از سرویس های این ابزار هستید، می‌بایست نسخه پولی این ابزار را خریداری نمایید.

چگونگی استفاده از Tweriod

برای استفاده از Tweriod،‌ بدیهی است که در گام نخست شما بایستی یک حساب کاربری توییتر داشته باشید! بعد از مراجعه به وب سایت این ابزار، با حساب کاربری توییتر خود به سیستم ورود کنید. در این مرحله از شما خواسته می شود تا پست الکترونیکی خود را برای دریافت گزارش این ابزار ارائه نمایید. بعد از وارد کردن پست الکترونیکی، در فاصله زمانی کمتر از ۱ تا ۲ ساعت، بسته به تعداد دنبال کنندگان شما، گزارش ارزیابی Tweriod برایتان ارسال می شود.

بهترین زمان توییت کردن در توییتر

با انتخاب گزینه تحلیل من (My Analysis) به صفحه گزارش هدایت خواهید شد. این گزارش حاوی سه بخش آمار عمومی (بیشترین ساعاتی که توییت‌های شما دیده شده اند و ساعاتی که بیشتر دنبال کنندگان شما آنلاین بوده اند)، نمودار گرافیکی دنبال کنندگان شما برحسب ساعات روزهای مختلف هفته و نمودار تعداد پاسخ‌های دریافتی به تفکیک روزهای هفته یا به شکل ترکیبی (مربوط به ۶۰۰ توییت اخیر شما) می‌باشد.

بهترین زمان توییت کردن در توییتر

در نسخه رایگان این ابزار، شما فقط یکبار در ماه می‌توانید این گزارش را دریافت کنید و همانگونه که قبلا گفته شد گزارش‌گیری برای کمتر از ۱۰۰۰ دنبال کننده، امکانپذیر است. در مقابل در نسخه پولی Tweriod، امکان تحلیل عمومی مخاطبین صفحه توییتر شما فراهم بوده و آمار افراد آنلاین در زمان‌های مختلف روز یا هفته بصورت گرافیکی قابل نمایش می باشد. لازم به ذکر است در نسخه پولی این ابزار، همانطور که شکل زیر نشان می دهد، امکانات دیگری نیز وجود دارد:

  • امکان تحلیل ۲۰۰ پست قبلی شما؛
  • امکان تحلیل رفتار همه دنبال کنندگان (تا ۵۰ هزار دنبال کننده) و بررسی پست های قبلی آنها؛
  • امکان نمایش جزئیات توییت‌ها به شکل ساعتی، روزانه و هفتگی؛
  • امکان ارائه گزارش های آماری متفاوت برای هر روز؛
  • ارائه گزارش در فرمت PDF یا گرفتن خروجی برای نرم‌افزار اکسل.

بهترین زمان توییت کردن در توییتر

بهترین زمان توییت کردن در توییتر

در کنار قابلیت های اشاره شده، Tweriod امکان دیگری را فراهم می آورد و آن ذخیره توییت‌های شما در برنامه کاربردی بافر و ارسال خودکار آن براساس زمان تعیین شده قبلی است. برای استفاده از این امکان که بصورت یک ابزار جانبی با این برنامه ارائه شده است، می‌بایست پس از ورود به صفحه مربوط به گزارش تحلیلی خود، گزینه همگام‌سازی با بافر (sync BufferApp schedule) را انتخاب نمایید. با این انتخاب، از شما خواسته می شود مجددا از طریق نام کاربری توییتر خود به سیستم وارد شوید و به نرم‌افزار BufferApp،‌ اجازه دسترسی به اطلاعات کاربری‌تان را بدهید. بعد از این مرحله، شما می توانید توییت‌های خود را طبق یک زمانبندی از پیش تعیین شده برای ارسال در ایام هفته بهینه کنید. بدین ترتیب که توییت ها در بافر ذخیره شده و ارسال خودکار آن با توجه به زمان تعیین شده انجام می پذیرد.

بهترین زمان توییت کردن در توییتر

 برای مثال اگر بخواهیم بافر را طوری تنظیم کنیم که توییت ما را ۶ بار در روزهای عادی و دو بار در آخر هفته (تاریخ ها براساس تقویم میلادی است) ارسال کند، جدول زمانبندی آن برای ساعت های مختلف در روزهای هفته به شکل زیر خواهد بود.

بهترین زمان توییت کردن در توییتر

جمع بندی

Tweriod ابزار تجمیع قابلیت های متعدد برای هوشمند سازی توییتر است و امکانات جالبی را در اختیار کاربران این رسانه اجتماعی قرار می‌دهد. نقش تسهیلات فراهم شده توسط این ابزار بخصوص وقتی که تعداد توییت‌های شما در طول شبانه روز زیاد بوده و تعداد زیادی دنبال کننده داشته باشید و بخواهید پاسخ ها و واکنش‌های آنها در قبال توییت های خود را به شکلی هوشمندانه نظارت کنید،‌ پررنگ تر شده و مفید بودن آن مشخص خواهد شد.

منابع

Bufferapp; PcWorld; Woorank.

درباره ی Hamid Golmohammadi

Hamid Golmohammadi
کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات و دانشجوی دکتری مدیریت فناوری اطلاعات هستم. بیش از ۱7 سال در حوزه‌های مختلف فناوری اطلاعات به ویژه تجارت الکترونیکی و کاربردهای آن کار پژوهشی و تحقیقاتی انجام داده‌ام. هدف من از حضور در این وب سایت، به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانش خود در حوزه های مدیریت و فناوری اطلاعات جهت توسعه آگاهی و ارتقای سطح دانش اقشار مختلف جامعه می باشد.

مطلب پیشنهادی

پشتیبان گیری از اطلاعات شخصی در شبکه های اجتماعی

چگونگی: پشتیبان گیری از اطلاعات شخصی در رسانه های اجتماعی

هرروزه ما مطالب و محتوای زیادی شامل متن، عکس، ویدئو، خاطرات، نظرات و دل نوشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *